Байкерський пробіг, театр тіней та запальні танці: як шполяни святкували День міста (фото)

12 вересня 2017, 09:46

Фото: Про все

Байкерський пробіг та фестиваль дитячих танцювальних колективів, чемпіонат з міні-футболу та театр тіней. Цьогоріч Шпола святкувала свій день народження яскраво, креативно і невимушено. І хоча дата не кругла, кілька тисяч шполян завітали на центральну площу міста, щоб весело та цікаво провести цей день.

Фото: Про все

Родзинкою свята цього року став патріотичний байкерський пробіг, учасники якого з усієї України зробили коло вулицями Шполи, нагадуючи жителям міста про свято. По завершенні автопробігу кілька десятків мотоциклів вишикувались для огляду. Особливо залізні коні приглянулись маленьким шполянам: хлопчаки та дівчатка обліпили байки, фотографуючись один поперед одного на важких машинах та розглядаючи суворих бороданів у шкірянках та чоботях.

Фото: Про все

Трохи далі на площі продовжував вигравати барвами та запальними мелодіями Другий фестиваль хореографічного мистецтва «ELIT-DANCE – 2017». У ньому взяли участь не тільки місцеві колективи, а й гості з інших районів Черкащини. Свої вміння та таланти місту-імениннику дарували танцювальні гурти із Городища, Ватутіного, Золотоноші, Мліїва. Цього року у фестивалі взяло участь 12 колективів.

Фото: Про все

Як і минулого року, у цей день не відзначали переможців фестивалю. Нагороди отримали всі без винятку діти-танцюристи.

- Кожній дитині вручили медалі учасників нашого фестивалю. Вони дуже задоволені, адже це мотивує до майбутніх звершень, - каже організаторка фестивалю, директор Шполянського Будинку культури Леся Осадчук. – У перспективі ми маємо намір вивести цей фестиваль на обласний рівень, залучивши до участі хореографічні команди з усіх районів Черкащини. У цьому нас підтримує і міська влада на чолі з головою Шполянської ОТГ Сергієм Кравченком.

Фото: Про все

Організацією танцювального дійства задоволені і гості з інших міст.

- Ми вже вдруге приїжджаємо на цей захід. Нас запросили на це свято і воно нам дуже подобається. Ми були на змаганнях всеукраїнського рівня, але хочу зазначити, що підготовка та організаційна складова «ELIT-DANCE – 2017» - на високому рівні, - ділиться враженнями художній керівник колективу «Мальви» Мліївського філіалу Городищенської дитячої школи мистецтв Людмила Зінченко. – Такі заходи дуже подобаються нашим вихованцям, вони із задоволенням беруть у них участь. Впевнені, що і наступного року приїдемо, щоб вже поборотись за призові місця.

Фото: Про все

Продовжили у Шполі і засновану тогоріч традицію відзначати нагородами містян. Цього разу відзначали тих, хто прославив рідне місто у минулому році. Так, нагороди отримали діти, які посіли призові місця на різноманітних спортивних змаганнях, наукових олімпіадах, творчих фестивалях.

Нагородили цінними подарунками багатодітну мати, яка усиновила та самотужки виховує п’ятьох дітей. Не залишили осторонь і захисників держави. Свої відзнаки отримали дванадцять шполян – учасників антитерористичної операції на Сході України та волонтери, які протягом останніх трьох років надають допомогу військовим.

Фото: Про все

- Ми намагались підійти до свята нетривіально, забезпечивши у місті кілька локацій для відпочинку та святкування жителів міста. У парку дитячого дозвілля увесь день проходили конкурси та працювали аніматори, зранку й до вечора працювала безкоштовна екскурсія містом «Невідома Шполянщина», провели чемпіонат з міні – футболу на кубок міського голови, танцювальний фестиваль, організували виставку ретро-автомобілів, байкерський пробіг, - розповідає голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко. – Фактично кожен шполянин та гість нашого міста цього дня мав можливість віднайти собі дозвілля до смаку та цікаво і з користю відпочити на святі.

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Фото: Про все

Вгору