Автори підручників з літератури, за якими навчаються українські школярі, нещодавно збиралися у Черкасах на ІІІ Всеукраїнські Волошинські читання. Гостей приймав Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького.
Про це повідомляє прес-служба ЧНУ.
Ніла Йосипівна Волошина, на пошанування якої вже кілька років проводяться наукові читання, є автором понад трьох сотень праць із загальних проблем виховання та методики української літератури в навчальних закладах. Вона причетна до розроблення Концепції літературної освіти в Україні, Державного стандарту базової і повної середньої освіти початку двадцять першого століття, шкільної програми з української літератури, за якою працюють школи в Україні десятки років. Видатний український методист Ніла Волошина доводила у своїй науковій діяльності, що «вивчення літератури в школі проводиться не лише з освітньою, а й з виховною метою». Актуальність цієї тези нині очевидна. І хоч сама науковець вже пішла з життя, проте її учні й послідовники, серед яких відомі черкаські викладачі Анатолій Градовський, Валентина Коваленко, продовжують її справу.
Нові ідеї та розробки привезли у Черкаси представники школи Ніли Волошиної, які самі вже стали авторами цілого ряду підручників: Юрій Ковбасенко, наш земляк з Городища, завідувач кафедри світової літератури Гуманітарного інституту Київського університету ім. Бориса Грінченка, автор шкільних підручників із «Зарубіжної літератури», Світлана Жила, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, автор теоретичних підручників із методики викладання світової та української літератури, та ще близько 20 українських науковців.
Їхні доповіді користувалися великою популярністю у вчителів-словесників Черкащини, які теж були серед запрошених. Крім того, відбулося засідання Круглого столу за участі науковців-методистів та вчителів світової літератури міста Черкаси й України, Клуба вчителів-переможців із гуманітарних номінацій та членів Української Асоціації вчителів зарубіжної літератури. Захід був організований у рамках проекту «Вища та середня школа: співпраця заради майбутнього», який третій рік поспіль реалізується ННІ іноземних мов ЧНУ імені Б. Хмельницького та методичним об’єднанням учителів світової літератури, російської мови загальноосвітніх закладів міста Черкаси.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram