Аудитори Черкащини виявили резерви наповнення бюджетів від запровадження земельної реформи

27 січня 2017, 06:33

 земля

На виконання Плану Держаудитслужби України, Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області взято участь у державному фінансовому аудиті виконання бюджетної програми проведення земельної реформи на базі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області на 2013-2016 роки.

Аудиторами проаналізовано стан запровадження земельної реформи на території Черкаської області та встановлено, що нормативна оцінка земель населених пунктів по Черкаській області проведена у повному обсязі, майже завершені роботи по наповненню бази Державного земельного кадастру, проведено інвентаризацію 90% земель сільськогосподарського призначення державної власності, значно активізувалась робота по проведенню земельних торгів. Разом з тим, є ряд заходів, які необхідно здійснювати постійно.

Аудиторами запропоновано забезпечити виконання заходів з проведення земельної реформи за рахунок двох джерел доходів місцевих бюджетів: коштів, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, та плати за надані органами Держгеокадастру адміністративні послуги, річна сума по вказаних надходженнях становить близько 6 млн. грн.

Крім того, аудиторами виявлені резерви наповнення місцевих бюджетів на суму близько 100,00 млн. грн щорічно.

Так, згідно даних Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області станом на 01.01.2016 з наявних 209,5 тис га ріллі державної власності, не надані у власність та постійне користування 130,1 тис га. За умови передачі в оренду вказаних земель по найнижчій ставці (близько 0,8 тис га за 1 га), додаткові надходження до місцевих бюджетів орендної плати за землю складатимуть 104,1 млн. грн в рік, що становить 25% річної суми надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю.

На думку аудиторів вказане стало можливим внаслідок відсутності протягом 2015-2016 років контролю за використанням земель у зв’язку з введенням мораторію на проведення перевірок контролюючими органами.

53% не переданих в оренду земель сільськогосподарського призначення державної власності може свідчити про використання земель без оформлення правовстановлюючих документів.

Усім учасникам бюджетного процесу надані рекомендації та пропозиції.

За інформацією прес-служби Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору