Арбітражного керуючого обвинувачують в розтраті коштів державного підприємства-банкрута 

21 квітня 2017, 17:04

Прокуратурою області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням арбітражного керуючого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (розтрата чужого майна, яке було ввірене особі, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Слідством установлено, що чоловік, будучи ліквідатором одного з державних підприємств-банкрутів м. Тальне, у 2014 році з метою схоронності нерухомого майна підприємства уклав з охоронними фірмами договори про надання охоронних послуг.

У подальшому останній реалізував одному з товариств міста цілісний майновий комплекс підприємства-банкрута, вказане товариство стало одноосібним власником всього нерухомого майна.

Однак після цього арбітражний керуючий, порушуючи вимоги законодавства, достовірно знаючи, що підприємство-банкрут вже втратило право на володіння, користування, повне господарське відання та оперативне управління майновим комплексом, з метою розтрати майна банкрута й отримання доступу до коштів ліквідаційного рахунку підписав акти виконаних робіт з охоронними фірмами та незаконно перерахував на їхні рахунки кошти в сумі близько 500 тис. грн., чим завдав матеріальних збитків державному підприємству-банкруту на вказану суму.

Стосовно обвинуваченого обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

За інкримінований злочин зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

За повідомленням прес-служби  прокуратури Черкаської області.

 

Вгору