Аби не “гуляли”, кількість ліжок у лікарнях Черкащини скоротять

19 березня 2016, 23:46
Фото: rbc.ua

Фото: rbc.ua

Оптимізувати кількість ліжко-місць у лікарнях країни вирішили в МОЗі. 17 березня набув чинності відповідний наказ. Яким чином реалізовуватимуть реформу на Черкащині та який наслідок це матиме безпосередньо для самих пацієнтів, сайт vikka.ua з’ясовував у профільних відомствах.

"Уряд передбачив норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більш ніж 60 ліжок на 10 тисяч населення. Привести мережу до цього показника всі області мають упродовж трьох років відповідно до розробленого календарного плану. Сьогодні на Черкащині функціонує 256 лікувальних установ та їх підрозділів, з яких 54 лікарні на 10 243 ліжка. Ця цифра не відповідає навіть старому показнику – 80 ліжко-місць на 10 тисяч населення, бо перевищує його. Сьогодні реально ми маємо показник 82,1", – розповідає заступник начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Олег Найдан.

Прикметно, що обласне управління охорони здоров’я самостійно не може ухвалювати рішення щодо того, які ліжка і в якій кількості будуть оптимізовані в тому чи тому лікувальному закладі області. Це прерогатива місцевих органів самоврядування. Функція управління зводиться лише до контролювання цього процесу, зокрема, щодо дотримання законодавства, а також консультаційної допомоги.

Скорочення ліжкового фонду вирішуватимуть в кожному населеному пункті індивідуально, адже в одних містах чи районах можуть бути економічно недоцільними, приміром, хірургічні ліжка, а в іншому – педіатричні. Це залежить від низки чинників. Зокрема наявності діагностичного обладнання, віддаленості від обласного центру, наявності висококваліфікованих авторитетних фахівців, демографічної ситуації тощо.

"Якщо пацієнт на ніч іде додому, значить, він не потребує стаціонарного лікування і повинен лікуватися в умовах денного стаціонару. В таких випадках однозначно потрібна оптимізація ліжкового фонду. Ліжко не повинне "гуляти". Зрозуміло, що скорочення ліжок потягне за собою і кадрові ротації. Але вони так само будуть індивідуальними для кожного району. Десь знадобиться менше медсестер, натомість актуальним стане введення посад, наприклад, офтальмолога чи сімейного лікаря", – зазначає Олег Найдан.

Що ж до лікарень в обласному центрі, то істотних змін тут не заплановано, адже потреби скорочувати кількість ліжок немає.

"У норматив ми цілком вкладаємося. Торік у лікарнях, пологовому будинку Черкас ми мали показник 52 ліжка на 10 тисяч населення. Він навіть менший від нормативного. До того ж маємо перевиконання роботи ліжок. У Черкасах це 343 дні роботи ліжок у 2015 році  при нормативному показнику 340", – повідомляє заступник директора департаменту охорони здоров'я та медичних послуг міськради Надія Гетьман.

Наразі фахівці планують проаналізувати, як спрацювали профілі ліжок за І квартал. Залежно від отриманих показників, можливо, будуть певні перепрофілювання ліжок. Все буде залежати від потреб населення у стаціонарній допомозі. До прикладу, у 2015 році було скорочено 10 ліжок (5 – отоларингологічних та 5 – ендокринологічних) та перепрофільовано 5 ліжок хірургічних дорослих на 5 ліжок опікових дорослих.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору