90 відсотків оголошень про оренду квартир – “липові”

15 березня 2017, 18:37

Понад 90 відсотків оголошень про оренду квартир не відповідають дійсності, пише "Gazeta.ua".

— Шукали з чоловіком житло. Треба було терміново. Вирішили звернутися до агентства. Раніше ніколи так не ­робили, — розповідає 25-річна Олена Пасічна з Черкас.

— Спочатку побачила на сайті оголошення про оренду однокімнатної квартири. В Черкасах такі коштують від 1800 гривень. А цю пропонували за 1200. З меблями, пральною машиною. Зателефонувала до агентства нерухомості. Сказали, одразу можна подивитися житло. Попросили за півгодини підійти з документами та грошима до них в офіс. Там зустріла дівчина років 20, назвалася Настею. Дала поговорити телефоном із власницею квартири. Я підписала договір. В ньому було зазначено, що укладала його з підприємцем Ігорем С. Отримала на руки список із 91 адресою квартир, які здають у різних районах Черкас і довколишніх селах. Заплатила за послуги 500 гривень. Увечері мала йти дивитися житло, заради якого приходила. Кілька разів телефонувала власниці, але вона збивала. Врешті перенесла зустріч на наступний день. Коли спробувала подзвонити, телефон був поза зоною. Пішла в агентство — офіс зачинений. Написала заяву в поліцію. Там сказали, що підстав розслідувати справу немає. Шахраї уклали зі мною договір надання інформаційних послуг. Тому не несуть відповідальність за господарів квартир, які не беруть трубку. Хоча було очевидно, що вони спільники. За тим списком, який мені надали в агентстві, житла не знайшла. Були варіанти або без зручностей, або просили гроші за три місяці наперед.

— Списки квартир у таких агентствах можуть бути застарілі чи взагалі "липові", — говорить консультант із нерухомості 44-річний Іван Кудояр. — Ніхто не відповідає за правдивість інформації. У договорі пишуть — надання консультаційних послуг. Це універсальне формулювання. Про що консультували? Може, відмовляли від оренди? Таким фірмам краще не довіряти. На ринку є традиційні правила гри. Орендар платить за місяць оренди наперед, залишає господареві завдаток. Послуги рієлтора коштують половину вартості оренди за місяць. Якщо пропонують щось інше, це має насторожити. Передоплата чи занижена ціна вказують, що можливо маєте справу з шахраями.

90% оголошень про оренду квартир не відповідають дійсності. Їх або немає, або давно зайняті. Частіше кажуть, що ця квартира зайнята. Але є інші варіанти, тільки треба доплатити. Щоб зацікавити клієнта.

Треба просити рієлтора познайомити особисто з власником житла. А в нього питати документи на квартиру, подивитися паспорт. Засвідчити право власності на нерухомість можуть 22 документи. Серед них — рішення суду, дарча, договір купівлі-продажу.

Договір про оренду, який підписують господар із клієнтом — умовний. Юридичну силу без підпису нотаріуса мають договори строком дії до трьох років. Але коли виникнуть проблеми, потрібно звертатися до суду. Державне мито, послуги ­адвоката коштуватимуть дорожче, ніж зможете відсудити.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору