23-річна черкащанка хотіла залишити новонароджену дитину в пологовому будинку

24 лютого 2014, 11:08

Тихцем народити дитину та відмовитись від маля, віддавши його до пологового будинку. Таку долю готувала своєму новонародженому синочку 23-річна жителька Черкас – назвемо її Галиною (ім’я з етичних міркувань змінено).

І це їй практично б вдалось, аби вчасно не відгукнулись фахівці Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, допомігши уникнути непоправного.

Як розповіла директор Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Скляренко, для Галини звістка про появу у неї дитини стала вкрай небажаною. Оскільки мала вже двійко малолітніх дітлахів від свого співмешканця. Більше того – той, дізнавшись про наближення наступних пологів у своєї громадянської дружини, взагалі … втік, воліючи утриматись від відповідальності за майбутнього сина, як і тих малят, які вже зростали у сім’ї.

Обоє – ніде не працювали, жили на так звані «дитячі» гроші (які виділяє держава при появі малюка), а також на пенсію матері чоловіка, яка мешкала з ними в одній квартирі.

– На жаль, подібні дещо «дивні» родини з точки зору традиційних відносин, де одне за одним народжуються діти, проте батьки не поспішають офіційно реєструвати свої відносини та якось брати відповідальність за майбутнє своєї сім’ї (зокрема, хоча б влаштувавшись на роботу), – сьогодні не рідкість, – відзначає Тетяна Віталіївна.

А також додає, що особливо актуальні такі тенденції у містах, де люди менш контактні та не знаються навіть зі своїми найближчими сусідами, не кажучи вже про тих, хто живе у інших будинках поблизу.

Отож, що відбувається безпосередньо у родині, соціальні служби, органи опіки та правоохоронці дізнаються вже по факту.

Адже у нашому суспільстві якось не прийнято втручатись у життя сім’ї, повідомляючи про негаразди (злиденність, конфлікти, алкоголізм чи наркоманію котрогось з батьків, насилля тощо) відповідні служби заздалегідь, аби ті належним чином відреагували на кризову ситуацію в родини, допомігши у її вирішенні.

– Як правило, люди не впускають соціальних працівників у свої будинки та квартири, аби ті допомогли. Через це – безпосередня робота з виявлення неблагополучних сімей гальмується. Проте, в цьому напрямку ми працюємо з комітетами самоорганізації населення м. Черкаси, навчальними закладами міста, соціальними та правоохоронними службами, – констатує Тетяна Скляренко. – А також звертаємось до черкасців повідомляти про такі випадки, аби запобігти лиху.

Приміром, у Черкаському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді котрий рік поспіль здійснюється комплексна робота щодо соціального супроводу сімей, які опинились у складній життєвій ситуації.

– Вищезгаданий приклад Галини – це один з багатьох подібних випадків так званої «кризовості» сім’ї, де обов’язково потрібне втручання та професійна допомога фахівців: психологів, юристів, соціальних працівників. Усе це було зроблено у ситуації з Галиною, щойно ми дізнались від медичного персоналу пологового будинку, куди та привезла новонароджене маля, аби його назавжди віддати, – згадує Тетяна Віталіївна.

Як з’ясували фахівці Центру, у породіллі була затяжна депресія, фіксувались істеричні стани та паніка щодо майбутнього своєї сім’ї та дітей. Крім цього, жінка не мала багатьох документів, які за її свідченням, свого часу були втрачені, але так і не відновлені. В тому числі – на квартиру в Черкасах, де раніше жили її батьки, але через їх пияцтво і розгульний спосіб життя та перебувала фактично в аварійному стані, стояла пусткою – без вікон та дверей впродовж тривалого часу.

– Наші юристи допомогли відновити втрачені документи, в тому числі – на квартиру, а також посприяли в оформленні державної соціальної допомоги на дітей. Разом з тим, психологи Центру працювали з молодою мамою, нормалізувавши її психологічний стан та допомогли повірити у свої сили, а також усвідомити її потрібність своїм дітям. Після чого жінка забрала маля з пологового будинку і вже другий місяць благополучно за ним доглядає, як і за двома своїми старшенькими дітьми, – розповідає Тетяна Скляренко.

До речі, цей випадок трапився буквально за кілька днів до нового 2014 року.

– З початку року спільними зусиллями наших служб було виявлено близько двохсот нових кризових родин, які дали згоду на соціальний супровід та фахову допомогу (яка, до речі, надається безкоштовно) у вирішенні їх проблем, – повідомила Тетяна Віталіївна.

За її словами, фахівці із соціальної роботи працюють щодня, щоб допомогти дітям-сиротам, підтримати людей з інвалідністю, одиноким людям, зберегти сім’ї від розлучень, врятувати життя ВІЛ-інфікованих тощо.

За інформацією прес-служби виконкому Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору