100 допитаних і комп’ютерна експертиза, – у Черкасах рік розслідують сумнівні результати виборів до облради

24 листопада 2016, 13:53

im578x383-вибори

По справі за фактом фальсифікації виборчих документів під час виборів до Черкаської обласної ради допитано близько 100 осіб та проведено ряд експертиз. 

Слідчими слідчого управління ГУНП в Черкаській області розслідується кримінальне провадження, відкрите за частиною 4 статті 158 Кримінального кодексу України. Кримінальне провадження відкрито за фактом внесення недостовірних відомостей до протоколу про результати виборів депутатів до Черкаської обласної ради 2015 року, який в подальшому було підписано членами Черкаської обласної виборчої комісії, які, як виявилось, не відповідали результатам протоколів місцевих територіальних виборчих комісій, повідомляє прес-служба ГУНП в Черкаській області.

В ході розслідування кримінального провадження допитано членів виборчої комісії та представників політичних партій. Отримано доступ та оглянуто оригінали протоколи 84 територіальних виборчих комісій та протокол про встановлення підсумків виборів. Проведено комп’ютерно-технічну експертизу.

В ході розслідування визначено коло осіб, що мали доступ до комп’ютера, опрацьовували електронні документи та вносили відомості до протоколу та які, відповідно, можуть бути причетні до вчинення даного кримінального правопорушення.

Крім того, допитано у якості свідків ряд депутатів Черкаської обласної ради, голови, заступники голів, секретарі районних виборчих комісій про обставини виборчого процесу.

Наразі продовжується проведення допитів членів районних виборчих комісій, представників політичних партій, кандидатів у депутати, спостерігачів з метою зібрання більш повних даних про обставини виборчого процесу та осіб які можуть бути причетні до скоєння даного кримінального правопорушення.

Нагадаємо, 4 листопада виборча комісія підписала протокол про результати виборів до обласної ради, відомості в якому суперечили даним підсумкових протоколів районних виборчих комісій. За даними паралельного підрахунку партій «Укроп» та «Свобода» у протоколі ОВК були суттєво спотворені результати волевиявлення на користь «Опозиційного блоку» та «Солідарності».

Згодом голова депутатської комісії із фальсифікації виборів Олександр Давиденко говорив, що винним у фальсифікаціях виборів можуть зробити комп’ютер.

Вгору