100 днів у владі: свободівці прозвітували про зроблене і поділилися планами на майбутнє

08 травня 2018, 18:38

Фото: Про все

Черкаська міська рада на сесії 6 лютого 2018 року затвердила новий склад виконкому, до якого увійшло шість представників ВО “Свобода”. Про те, яких результатів було досягнено протягом 100 днів роботи у владі, а також про плани на майбутнє,черкаські «свободівці» прозвітували 7 травня.

«З приходом націоналістів до виконкому припинилися різноманітні війни та цирк»

Ще кілька років тому у Черкасах планували запустити електронне голосування депутатів. Однак, це питання постійно відкладали. І ось цього року, завдяки ініціативі фракції ВО “Свобода”, в міській раді нарешті запровадили електронне голосування. Також стали доступними для онлайн перегляду містянам і сесії міської ради.

— З приходом націоналістів до виконкому, після того, як ми взяли певну відповідальність на себе, у владі припинилися різноманітні війни та цирк. Ми просто всі негативні речі, які намагаються провести через виконком, відхиляємо. Жодного кіоску наш виконком не намагався надавати. Всі рішення, які нам не надають вчасно, ми не розглядаємо, окрім нагальних питань, — зауважив заступник міського голови Черкас  Юрій Ботнар.

Свободівці вже дали доручення, щоб на виконкомах підрядники звітували про свою роботу, етапи та графіки проведення робіт.

«Вихователі садочків будуть отримувати близько 960 гривень доплат»

Тут було проведено чи не найбільшу роботу. Адже після того, як держава збільшила зарплату вчителям, виник суттєвий розрив в зарплатні вчителів та працівників дошкільних закладів, що призвело до певного непорозуміння у працівників ДНЗ. Саме прибрати таку несправедливість була покликана ініціатива секретаря Черкаської міської ради Ярослава Нищика, коли він запропонував встановити муніципальну надбавку для вихователів садочків.

— Відповідальність вчителів і вихователів в садочках та складність їхньої роботи знаходяться на одному рівні. При розробці бюджету мною було подано пропозицію закумулювати додаткові кошти для стимулювання працівників ДНЗ. На жаль, відповідальні працівники департаменту три місяці не могли розробити програму і лише після призначення на посаду керівника департаменту освіти свободівця Сергія Воронова ситуація зрушила з місця. Зараз з квітня до грудня 2018 року вихователі садочків будуть отримувати близько 960 гривень доплат, — зазначив  Ярослав Нищик.

Також за ініціативи ВО “Свобода” було додатково спрямовано 16 мільйонів гривень на харчування дітей у садочках та 1-4 класах шкіл й було враховано помилки минулого року при оздоровленні дітей. Тоді на це було виділено близько 1 мільйона гривень, яких вистачало на оздоровлення лише 200 дітей. Цього року цю суму було збільшено на 4 мільйони і планується оздоровити близько тисячі маленьких черкащан.

— Минулого року літнє оздоровлення дітей було фактично зірвано. З незрозумілих мені причин на це оздоровлення закладався лише 1 мільйон гривень. Цього року ми знайшли порозуміння з департаментом освіти та вирішили збільшити необхідну суму для оздоровлення дітей до 5 мільйонів гривень. Також ми все проаналізували і вирішили скоротити період відпочинку з 21 дня до 14, адже діти, які перебувають довго від дому, починають сумувати, — додав Ярослав Нищик.

У двох черкаських школах — 21 та 7 - було запроваджено пілотний проект “Страва на вибір”. Завдяки йому учні цих шкіл можуть самостійно обирати ті страви, які вони хочуть їсти.

— Цей проект показав нам, що ми маємо впроваджувати це й у інших школах. Найближчим часом до нього ми долучаємо ще одну школу — №12,  — повідомив  заступник міського голови Ігор Коломоєць

В той же час такий механізм дозволяє використовувати бюджетні кошти більш ефективно зазначив директор Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Сергій Воронов.

— Якщо ми даємо дітям страви, які  вони не їдять, тобто ці страви не користуються попитом, то це означає, що ми нераціонально використовуємо бюджетні кошти, — зауважив Сергій Воронов.

На майбутнє в сфері освіти в свободівців також великі плани. Зокрема, вони хочуть створити в Черкасах освітні середовища для початкових класів, відкрити міський центр національно-патріотичного виховання та центр інклюзивної освіти.

«Якщо перевізники налагодять культуру поводження з пасажирами, ми готові говорити про зміну тарифів»

У 2018 році, майже одразу після обрання до виконкому, члени ВО “Свобода” зіткнулися  з ситуацією, коли перевізники почали вимагати підняття вартості проїзду з 4 до 5 гривень. Самими вимогами справа не обійшлася і ті ж перевізники вдалися до шантажу — взимку, в мороз і завірюху, вони прибрали з вулиць свої маршрутки на дві години. Однак, завдяки жорсткій позиції свободівців у цьому питанні, вартість проїзду в міському транспорті залишилася незмінною.

— В Івано-Франківську перевізники безкоштовно з 10 до 14 возять студентів, школярів та пенсіонерів. Якщо в Черкасах перевізники впровадять відеокамери в транспорті, моніторинг трансопорту з фіксацією порушень, систему аудіо-відео повідомлень і налагодять високу культуру поводження персоналу з пасажирами, а також візьмуть на себе певне соціальне навантаження, то ми готові предметно говорити про зміну тарифів, - зазначив Юрій Ботнар.

До кінця 2018 року планується розпочати транспортну реформу з тих етапів, які не потребують вкладання бюджетних коштів. Також в планах - закупити нові тролейбуси для Черкасиелектротрансу, але цього разу в лізинг, що спростить умови купівлі.

«Соціальну картку черкащанина можна буде використовувати і як електронний квиток»

Для поліпшення обслуговування населення було введено електронну чергу в громадській приймальні департаменту соціальної політики.

— Впровадження електронної черги дозволяє ефективніше використовувати роботу працівників та надавати послуги більш ефективно. Коли людина, яка скористалася електронною чергою, приходить до спеціаліста, то в того є змога підняти справу по відвідувачу, побачити які документи в ній є, які потрібно донести,— розповів директор департаменту соціальної політики Олег Гудзенко.

На 2018 рік в цій сфері представники ВО “Свобода” мають також великі плани. Серед них і впровадження так званих «Baby-boxів» — подарункових комплектів для новонароджених, що дозволить дещо розвантажити бюджет родин після народження дитини, і створення центрів комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, і впровадження соціальної картки черкащанина, завдяки якій містяни зможуть отримувати пільги. В перспективі ця картка має стати і основою для електронного квитка.

— Цю картку можна буде використовувати і як електронний квиток в громадському транспорті. На початку її впровадження власниками картки зможуть стати лише соціально-незахищені верстви населення, — зазначив представник ВО “Свобода” Юрій Ботнар.

Загалом, підсумовуючи зроблене за 100 днів роботи у владі, свободівці відзначили чимало позитивних зрушень в життєдіяльності міста. І більшість цих зрушень пов’язані з принциповою позицією і відповідальністю перед містянами, яку взяли на себе представники «Свободи». Втім, наголошують, – попереду ще багато роботи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору